مردان و زنان این سرزمین به امید داشتن زندگی سالمتر به کلینیک ها و مراکز درمانی مراجعه می نمایند، نه الوده شدن به بیماری افراد دیگر. بنابر این انتقال بیماری های قارچی، ویروسی، انگلی و باکتریال در کلینیک ها و مراکز درمانی باید به افسانه تیدیل گردد. محصولات نازوکامیال بکر در ان جهت طراحی شده است

خط مشی کیفیت

با استعانت از خداوند متعال
شرکت ظريف پليمر سپاهان، از سال 1374 در زمینه تولید محصولات پلیمری مورد استفاده در پزشکی آغاز به کار نموده است. این شرکت فعالیت خود را بر روی تولید و عرضه این محصولات با کیفیت مطلوب متمرکز نموده و سپس در جهت کسب رضایت، اعتماد و اطمینان مشتریان خود، بهبود عملکرد سازمانی و با هدف رعایت و اجرای الزامات و قوانین
 بین المللی مرتبط با محصولات پزشکی و سیستم مدیریت کیفیت را بر اساس استانداردهای ISO9001:2008  و ISO13485:2003  در سطح سازمان مستقر و اجرا نموده و در ادامه با انگیزه ارتقای کیفیت محصولات تولیدی و امکان ورود به عرصه بازارهای بین المللی موفق به اخذ نشان کیفیت اروپا CE گردید. در این راستا مدیریت ارشد ظریف پلیمر سیاست­ها و خط مشی خود را به شرح زیر اعلام می نماید:
 
1- افزایش ارتقاء کیفیت محصولات.
2- ارتقاء جایگاه برند BEKR  از طریق اجرای مدیریت برند و استقرار استاندارد ISO10668
3- گسترش مشتری مداری  در تمام سطوح سازمان و جلب رضایت آنان با  بهبود وضعیت ارتباطات سازمان با مشتریان و سایر ذینفعان از طریق برقراری سیستم CRM و در نتیجه توجه به نظرات و خواسته های مشتریان و اخذ بازخوردها از طریق این سیستم  و تامین خواسته های آنها.
4- افزایش تنوع محصولات و عرضه محصولات نوین در صنعت پزشکی و آزمایشگاهی به منظور پاسخگویی به نیازهای روزافزون مشتریان.
5- ایجاد روحیه مشارکت  درکارکنان و ارتقاء سطح آگاهی و صلاحیت آنان در راستای اعتلای فرهنگ بهبود مستمر و استقرار نظام پرداخت در مقابل عملکرد.
6-    توجه جدی به اصل سودآوری سازمان به عنوان یک بنگاه اقتصادی با عنایت به توسعه کارآیی سیستم­های مدیریت کیفیت و با در نظر گرفتن رسالت اصلی شرکت در قبال طرف­های ذینفع.
 
در این راستا مدیریت ارشد سازمان با تعهد و اعتقاد راسخ در رعایت اصول کیفی محصولات تلاش نموده و استقرار سیستم مدیریت کیفیت  بر اساس استاندارد  ISO 9001: 2008و استانداردISO13485:2003   را به عنوان رویکردی استراتژیک برای نیل به اهداف فوق برگزیده است .
مدیریت شرکت خود را متعهد به ارتقاء کیفیت دانسته و از کلیه همکاران عزیز انتظار دارد با تشریک مساعی ، صمیمانه در راستای اجرای سیستم مدیریت کیفیت و بهبود مداوم عملکرد فرایندهای شرکت ، همکاری نمایند .
به این منظور نماینده مدیریت در سیستم مدیریت کیفیت  با برخورداری از اختیارات کافی مسئول حصول اطمینان از عملکرد صحیح سیستم می باشد .
اين خط ‌مشي براي همگامي با شرايط روز و نيازمنديهاي روزافزون مشتريان، حداقل در ابتداي هر سال شمسي مورد تجديد نظر قرار خواهد گرفت . 
                                                                                                              مدیر عامل
                                                                                                          سید هادی احمدی
منوی سایت
هر روز با ما با یک آموزه بازاریابی
گروه های خبری